Думки на 95ий Ювілей Пласту

       У листопаді, 2007 р., мені припала честь, чи то на мене звалили новий біль голови, щоб підготовити та попровадити програмою пластового бенкету з яким відзначатимемо 95ий ювілей Пласту. Підготовляючись на це моє покликане завдання, я вперше здав собі справу, що половину 95-літної icторії нашої орчанізації пережив я сам, і з тисячей дорогих мені спогадів моєї діяльности в Пласті, один є найважливішим, той який лучить мене із всіма, що були, є і будуть на завжди пластунами і пластунками, а це коли я склав Пластову Присягу.
       Значення нашої Присяги найкраще описав колишний Начальний Пластун Юрій Старосольський у свої праці, " Велика Гра ", " Ні одна точка закону не ціль для себе; кожна і всі разом вказують, якою треба бути людині, щоб добре й успішно сповняти свій обовязок супроти Бога, Батьківщини, дригих і себе самого ".
       Чи ви також повторюєти Присягу намовчки коли молоді складають свою?
       Остаточно, найважливішою початковою подію в історії нашої організації, яку ми сьогодні відзначуємо, є коли українські юнаки вперше склали свою Пластову Присягу. Це був надійним, весняним днем у Львові, 12го квітня 1912 року -- день без війни, без руїни, без голоду, коли наша молодь відроджувала Україну. І, з цього все почалося, та після них, продовж майже сто літ, незнано скілки тисячів юнаків і юначок присягали одно і те саме ? починаючи із словами, " Присягаю своєю честю? ", але рідко коли в надійних обставинах.
       Чи ви памятаєте коли і де ви склали свою Пластову Присягу?
       В нашій станиці, ми всі мали нагоду запізнатися із нашою стодва-літною подругою Стефанію Кочій, яка склала Присягу на рідній землі, ще перед скасуванням Пласту польською владою. Вона пережила майже цілу, дальшу історію Пласту - переслідування, підпілля, війни, скитальщени, емі¶рації, діяспори - і дожила, щоб побачити відродження і поширення Пласту по всій, вільній, незалежній Україні.
       " Бог Добрий ", моя мама мене поучила, і Богу мусимо дякувати за те, що до Львова і по всій Україні повернулися надійні весняні дні. В сьогоденні, 12го квітня став Днем Пластової Присяги, коли сотки пластового юнацтва складають свої Присяги і тим чином лучаться з нами, з минулими поколіннями і з тими які уперше стали пластунами 95 років тому назад.

пл. сен. Андрій Дурбак ПБ

Назад до Новини | Новини Побратими