Жалібне Слово

Всечеснійші отці, горем прибита родино, жалібна громадо!

       Мені припало відіграти, досі недоподумання важку ролю, попрощати на вічну ватру мого пластового вихованка, згодом друга і побратима -- світлої памяті Аля. Він увійшов у моє життя і залишив назавжди чудові спомини спілкування зі мною. І кожний присутній на цьому прощанні -- батьки, родина, подруги, друзі та знайомі -- при кожній, спільно з Альом пережитій події, подивляли його Богом дану душу, характер і розум.

       Думаючи про Аля бачимо, що його життя було сповнене працею над собою і працею для других. Сильним характером і бистрим розумом він здобув найвищі можливі осяги освіти, а саме, докторат мікробіології на Ілінойському Університеті у Чікаґо. Надзвичайно високий рівень його науково-дослідної і викладацької праці, запевнив йому становище у найкращих інститутах Америки, спершу при Каліфорнійському Університеті в Лос Анджелес, а відтак, при Єйл універсутеті, і Раш Сейнт Лукс у Чікаґо. Останніми роками він продовжував свою улюблену професорську працю при коледжі Пало Алто в Сан Антоніо, Тексас.

       Коли надзвичайні наукові осяги Аля свідчили про його характер і розум, душею розцвів він у рядах Пласту. Він уосіблював найкращі вартості пластуна, вірність Богові і Україні, любов до других, та карність по відношенні до пластового закону і проводу. Як у науці, так і у Пласті, Альо постійно стремів до висот. Коли ще був новаком, він вже підготовлявся до юнацької проби. Коли не стало вже гуртка, він вдержався як самостійний пластун, і навіть здобув першенство на Лісовій Школі. Опісля, уже служив своїй улюбленій організації, сповняючи, що раз більш відповідальні діловодства, починаючи новацьким виховником і кінчаючи станичним у Лос Анджелес. В пластовому світі, в якому Альо сяяв, ми його пізнали і будемо завжди памятати.

       Дорогий Алю! Усім нам, Твоїм друзям, до болю прикро, що в розквіті життя Ти відійшов у засвіти. Нам тяжко прийняти цю дійсність за правду, але Тебе вже нема з нами, і коли згадуємо Тебе, пригадуємо різні незабутні події зі спільно пережитих молодечих пригод. Ти стоїш перед Господом і, як колись перед командантом на таборі, здаєш звіт, а ми як колись у рядах побіч Тебе, готові підтримати Тебе любовю і щирими молитвами. Прощай Алю! СКОБ!

       Достойні батьки і родино! Знаємо, що ми не всилі втихомирити Вашу болючу розлуку по втраті Аля, але просимо прийняти від нас пластунів і пластунок слова глибокого, щирого співчуття.

Прощальне слово виголосив пл. сен. Андрій Дурбак ПБ